0 312 419 14 48

0 312 418 88 68

0 507 532 95 30

ÜYELİK BİLGİSİ SORGULA

Anasayfa Tüzük Üyelik Yönetim Mağaza İletişim Hakkımızda Sık Sorulan Sorular

SON DAKİKA

Üyemiz Soner Veda Annesini KaybettiHukuki Yardımlar


Dernek kuruluş amaçları arasında bulunan hukuki yardımlar, kurulduğu günden bu yana derneğimiz tarafından yapılmaktadır. Üyelerimizden gelen hukuki yardım talepleri Dernek hukuki temsilcisi tarafından hazırlanan ön inceleme raporu doğrultusunda Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmaktadır. Dernek tüzüğüne uygun olduğuna karar verilen talepler; danışmanlık, başvuru, hazırlık, ifadede, savunmada ve duruşmada refakat, dava takip, itiraz, istinaf vb. birçok şekilde yerine getirilmektedir. Ayrıca idari soruşturmalarda da benzer şekilde üyelerimize destek olunmaktadır.

Adli davalar iki şekilde yürütülmektedir. Dernek avukatına vekalet verilmesi suretiyle takip edilen ve Baronun belirlediği tutarda ücretin Dernekçe karşılandığı yöntem ve üyenin kendi avukatına yine baronun belirlediği tutarda Dernekçe ödeme yapılması yöntemi.

Derneğimizin sözleşmeli avukatları tarafından Türkiye’nin birçok yerinde hukuki yardımlar yapılmış olup, 2022 yılı itibarıyla sonuçlanan birkaç tanesi şu şekildedir:

Geçtiğimiz yıllarda Hatay E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bir hükümlü tarafından jiletle saldırıya uğrayan infaz ve koruma memuru için Dernekçe açılan manevi tazminat davasında mahkeme meslektaşımıza 50.000,00 TL bedel ödenmesine hükmetmiştir.

Yine geçtiğimiz yıllarda Eskişehir H Tipi Ceza İnfaz Kurumunda meydana gelen hükümlü intiharı ile ilgili olarak aralarında üyemizin de bulunduğu infaz ve koruma memurları Eskişehir Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmış, Derneğimizce takibi yapılan süreçte tüm memurlar hakkında beraat kararı verilmiştir.